Šoumenai

Nors šiuo metu tai gali skambėti keistai, tačiau mergvakaris atsirado palyginus nesenai, maždaug prieš kelis šimtus metų ir tikėtina, kad kilo iš bernvakarių, kurie buvo švenčiami jau daug seniau. Tikrasis mergvakaris, nėra pašėlęs bei nesuvaldomas vakarėlis, kaip dauguma įsivaizduojame, jis turi tikslą – paruošti jaunąją naujam gyvenimui.

Lietuvoje mergvakarių šventimo tradicija yra tokia pati sena, kaip ir vestuvių. Tačiau pradžioje jie buvo visiškai ne tokie kokie yra šiomis dienomis. Liūdesys, verksmas bei graudenimai buvo pagrindinė mergvakarių dalis. Mergvakariai buvo atsisveikinimas su vėjavaikiška jaunyste, draugėmis ir žengimas į sunkų šeimos, bei žmonos vaidmenį.

Tačiau XX amžiaus antroje pusėje viskas kardinaliai pasikeitė. Moterys tapo labiau nepriklausomos, pradėjo dirbti ne namuose, siekė lygybės su vyrais ir... norėjo pradėti švęsti taip pat kaip vyrai. Laikui einant mergvakariai persikėlė į barus, miestą, klubus. Galiausiai išsivystė tradicija, kad mergvakaris tiesiog neįmanomas be erotiškų dovanų, vyriškų šokių bei specifinio torto...

Šiomis dienomis, Vakarų kultūros vėjas pradėjo keisti tokį mergvakario šventimo stereotipą. Vėl po truputį atsigręžiamą į moteriškumą, elegantiškumą, grožį ir ieškoma originalesnių idėjų šiai šventei paminėti. Vis mažėja mergvakarių su tokiais atributais, kaip striptizo šokėjai, besiliejančiu alkoholiu ir visiškai nevaldoma atmosfera.

Tačiau, kad ir apie kurį laikotarpį kalbėtume, visais laikais moterys mergvakarį norėjo praleisti artimiausių draugių rate, neužmirštamai bei linksmai. Būtent taip atsirado mergvakariai su grožio procedūromis, SPA malonumais, kvapų terapija, iškylomis gamtoje ar net kelionėmis į kitas šalis. Mergvakariai tobulėja, keičiasi, atsiranda vis originalesnių jų šventimo būdų.

 O jeigu Jums dar nepavyko surasti originalios idėjos, kaip paminėti šią nuostabią progą, drąsiai kreipkitės į mūsų „Šoumenų“ komandą ir mes padėsime Jums surasti kūrybiškiausią ir labiausiai Jums tinkantį variantą.

Susisiekite el. paštu vadyba@soumenai.lt arba tel.nr. +37069957410.